W COŚ DLA DUCHA u Lidii Jazgar...

COŚ DLA DUCHA. Autorski program Lidii Jazgar. 
Radio Kraków, piątek 23 maja 2014, godz. 21.00 - 23.00

W pierwszej godzinie programu
„CRACOVIA LEOPOLIS” - kwartalnik poświęcony polskiemu dziedzictwu historii i kultury Lwowa oraz Małopolski Wschodniej, a także ludziom związanym w przeszłości i współczesności z tamtą Ziemią. To pismo o charakterze popularno-naukowym, cytowane w wielu poważnych pracach naukowych. Ukazuje się nieprzerwanie od 1995 roku. Redakcja opiera się na pracy społecznej i wolontariacie.

Goście programu: ANDRZEJ CHLIPALSKI – redaktor naczelny kwartalnika, jeden z założycieli Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w 1989 r., z urodzenia Lwowianin; KRYSTYNA STAFIŃSKA – z-ca redaktora naczelnego, od początku związana z redakcją CL, od 1995 r. prowadzi Koło Stanisławowian przy TMLiKPW; JANUSZ PALUCH – Dyrektor Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie, z redakcją CL związany od narodzin pisma. 

W drugiej godzinie programu
WYCIECZKA DO NIEBA! 
Spojrzenie w misternie utkany WSZECHŚWIAT, w poszukiwaniu spadających gwiazd, których w najbliższy weekend ma pojawić się na niebie baaaaardzo dużo! 
Naszym przewodnikiem będzie JANUSZ NICEWICZ - astronom z Obserwatorium Astronomicznego UJ, wykładowca, związany także z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach, specjalista od... SŁOŃCA.

Posłuchaj: http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/OnLine/