W COŚ DLA DUCHA u Lidii Jazgar...

COŚ DLA DUCHA. Autorski program Lidii Jazgar
Radio Kraków, 1 sierpnia 2014, godz. 21.00 - 23.00

„Szlak Orlich Gniazd łączy Kraków, dawną stolicę Polski, a zarazem stolicę Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, następnie stolicę Ojca Świętego Jana Pawła II, jako biskupa krakowskiego, z Jasną Górą, skąd Matka Boża od sześciu wieków roztacza opiekę nad naszą Ojczyzną jako Królowa Polski. ...Wszyscy, którzy pójdziemy tym szlakiem zaniesiemy Matce Bożej nasz hołd, nasze dziękczynienie i zawierzenie, nasze modlitwy za Kościół i Ojczyznę, za sprawy każdego z nas, nasze radości i sukcesy, nasze niepokoje i troski...” Tymi słowami Metropolita Krakowski zwracał się do młodzieży i wiernych Kościoła Krakowskiego w maju 1981 roku, zapraszając do udziału w pierwszej Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę. W tym roku, Pielgrzymka wyrusza po raz 34. Dlaczego warto i o co właściwie chodzi w podejmowaniu wielkiego trudu wędrowania w słońcu i deszczu...

Zaproszeni Goście: . Ks. Kanonik JAN PRZYBOCKI z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bibicach, gmina Zielonki, koordynator  Pielgrzymki; Ks. ŁUKASZ MICHALCZEWSKI z Parafii w Dziekanowicach, odpowiedzialny za Wspólnotę V Pielgrzymki; ANNA WOJNO – Sekcja Pastoralna Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

W drugiej godzinie programu
Od duszy słowiańskiej przez musical do Kici Koci, czyli 8. STEN – Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych, który odbędzie się w Krakowie od 15 do 31 sierpnia.

Gość programu: HENRYK PASIUT – Prezes Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych.

Nie zapomnimy o dzisiejszej ważnej Rocznicy.

posłuchaj: http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/OnLine/