W COŚ DLA DUCHA u Lidii Jazgar...

COŚ DLA DUCHA - autorski program Lidii Jazgar
Radio Kraków, piątek 4 lipca 2014, godz. 21.00 - 23.00

„SĄ SŁOWA KTÓRE POWIEDZIANE RAZ NIGDY JUŻ NIE GINĄ...” śpiewam z moją Galicją.

„SŁOWA, DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE” to Ogólnopolski Konkurs Poezji dla Osób Niepełnosprawnych, organizowany przez Spółdzielnię Socjalną „Republika Marzeń”Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Na tegoroczną, trzecią już edycję konkursu swoje wiersze nadesłało 277 osób: 81 do kategorii „Niepełnosprawność intelektualna” i 196 z innego rodzaju niepełnosprawnościami. Wszystkich Laureatów poznamy już w najbliższą sobotę, na 22. Zaczarowanym Koncercie „Poezjo, ach to ty!”, który z Anną Dymną, w Studiu im. R. Bobrowskiej Radia Kraków prowadzić będę. Dwie laureatki: ŁUCJĘ STASZAK ze Śremu i ANNĘ DORACZYŃSKĄ z Kazimierza nad  Wisłą, przedstawię Państwu już w piątkowy wieczór. Zaproszenie do programu przyjęła także PAULINA ŁYSIAK z Republiki Marzeń.

 

O słowach, wierszach, Republice i o życiu, które mimo wszystko jest PIĘKNE porozmawiamy.

******* 

Wzajemny SZACUNEK jako dobry punkt wyjścia w kontaktach międzyludzkich? Tak. Także w wychowaniu i edukacji dziecka. Trwają wakacje a w Krakowie rozpoczyna się  LETNIA AKADEMIA MONTESORI Pedagogika szacunku - trzydniowy cykl warsztatów i wykładów  organizowany we współpracy z Integracyjnymi Szkołami Montessori z Erfurtu oraz Stenungsunds Montessoriskolas z Vanligen w Szwecji.

 

Do rozmowy zaprosiłam założycielki pierwszej w Krakowie szkoły Montessori, organizatorki konferencji: AGNIESZKĘ GÓRECKĄ - Prezes Fundacji Wspierania Idei Marii Montessori "Ziarnko Maku", Dyrektor Katolickiego Gimnazjum Montessori, AGNIESZKĘ GUZIK - Wiceprezes Fundacji WIMM "Ziarnko Maku”, Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej Montessori oraz KINGĘ KAWIŃSKĄ-WIERZBĘ, mamę 9-letniego Dominika, ucznia szkoły podstawowej Montessori w klasie integracyjnej.

posłuchajhttp://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/OnLine/