W COŚ DLA DUCHA u Lidii Jazgar...

COŚ DLA DUCHA autorski program Lidii Jazgar
Radio Kraków, piątek, 18 lipca, godz. 21.00 - 23.00

Jeden z pierwszych Bernardynów. Gorliwy zakonnik żyjący ideałami św. Franciszka z Asyżu. Utalentowany kaznodzieja. Zmarł w sile wieku, zarażając się podczas pielęgnowania chorych w czasie epidemii w 1482 r. w Krakowie. 3 czerwca 2007  roku został uroczyście kanonizowany. Cudem za jego wstawiennictwem, który został oficjalnie uznany, było uzdrowienie w 1943 roku Marii Piątek, krakowskiej farmaceutki chorej na zator mózgowy, sparaliżowanej i pozbawionej mowy. To tylko jeden z wielu cudów, które dzieją się do dziś. Relikwii Świętego strzeże macierzysty dom Bernardynów - klasztor św. Bernardyna na krakowskim Stradomiu.

Na spotkanie ze ŚWIĘTYM SZYMONEM z LIPNICY (Murowanej), zapraszam w  jego święto. Gościem programu będzie JACEK NIKOROWICZ - publicysta, historyk z zamiłowania, autor książek i filmów o Świętym Szymonie, jego „rzecznik prasowy”.

***

W drugiej godzinie programu

COŚ dla starszych wiekiem ale młodych duchem. 

„STARSI PANOWIE DWAJ”, czyli OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD SCENICZNY dla SENIORÓW!  Zapraszać do udziału będą organizatorzy z krakowskiego Stowarzyszenia Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im. Papież a Jana Pawła II: MAŁGORZATA LEGUTKO – muzykolog, instruktor kultury i rekreacji, koordynator wydarzenia, MARIA KOWALCZYK- muzykolog, terapeuta, Kierownik jednego z Miejskich Dziennych Domów Pomocy Społecznej oraz ANTONI WIATR – Dyrektor Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krakowie, Prezes Stowarzyszenia.

posłuchaj:  http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/OnLine/